Skåp Kurt Østervig Vamo Danmark

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

KURT ØSTERVIG, barskåp, Danmark, 1900-talets mitt, fanér i riopalisander, jalusidörrar, invändigt med hyllplan, två lådor, belysning samt spegelglas, två utdragsskivor med svart laminat, höjd ca 116, 120x45 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, repor, märken samt solblekt på ovansida, CITES-intyg medföljer vid utlämningen

882712

2021-03-09