Matservis, Rörstrand 1800/1900-tal

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MATSERVIS, 78 dlr, Rörstrand sekelskifte 1800/1900, bestående av 28 mattallrikar, 14 djupa tallrikar, 14 lunchtallrikar, 12 kuverttallrikar, 1 terrin med fat, 2 karotter med lock, 2 stekfat, 3 uppläggningsfat, 2 salladierer, blå och förgylld dekor, monogram

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

Nagg, slitage förekommer

883074

2021-03-02