Ostrongafflar
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OSTRONGAFFLAR, 8 st., silver, handtag i ebenholts, Minerva, 1900-talets första hälft, varav tre gafflar saknar stämplar, längd ca 16 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage, tre gafflar med spricka i hantaget
883091
2021-03-11