Servisglas, 1900-talets första del

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SERVISGLAS, slipat glas, olika modeller, bestående av 13 assietter, 10 efterrättsskålar, 2 lockskålar på fat, 9 punchmuggar, 1 tillbringare

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

Nagg kan förekomma, 1 lockskål saknar lock

883132

2021-03-02