Soffbord design Børge Mogensen
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BØRGE MOGENSEN, soffbord med klaffar, Danmark, 1960-tal, massiv teak, modell 362, etikettmärkt DANISH FURNITUREMAKERS CONTROL, samt delvis etikettmärkt Fredericia stolefabrikk, höjd ca 54, 80x80 cm, längd med uppfällda klaffar ca 160 cm
Något solblekt skiva, smärre fläckar och åldersrelaterat slitage
883255
2021-03-01