Soffbord design Børge Mogensen

Klubbat för:

3 200 SEK

2 500 SEK

BØRGE MOGENSEN, soffbord med klaffar, Danmark, 1960-tal, massiv teak, modell 362, etikettmärkt DANISH FURNITUREMAKERS CONTROL, samt delvis etikettmärkt Fredericia stolefabrikk, höjd ca 54, 80x80 cm, längd med uppfällda klaffar ca 160 cm

Något solblekt skiva, smärre fläckar och åldersrelaterat slitage

883255

2021-03-01