Golvlampor Nordiska Kompaniet
Klubbat för:
15 000 SEK
20 000 SEK
NORDISKA KOMPANIET, golvlampor, 1 par, möjligen Bertil Brisborg, 1950-60-tal, fot i förkromat stål, kupor i opalinglas, foten med inpressad stämpel NK 1027,
höjd ca 197, kupornas diameter ca 58 cm
En glaskupa med nagg, en fot med mindre buckla, repor
883346
2021-03-02