Carl Harry Stålhane fat
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL HARRY STÅLHANE (1920-1990), fat, stengods, Rörstrand, unik, blå glasyr, signerad och daterad Stålhane "R" -59, märkt BN. 210, diameter ca 28 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas
883354
2021-03-13