Carl-Harry Stålhane vas
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL HARRY STÅLHANE (1920-1990), vas, Rörstrand, unik, stengods, svart glasyr, modellnr 498, signerad, daterad -61, diameter 9,5 höjd 22 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas
883356
2021-03-13