Carl-Harry Stålhane vas

Carl-Harry Stålhane vas
Carl-Harry Stålhane vas
Carl-Harry Stålhane vas
Carl-Harry Stålhane vas
Carl-Harry Stålhane vas
Carl-Harry Stålhane vas
Carl-Harry Stålhane vas
Carl-Harry Stålhane vas
Carl-Harry Stålhane vas
Carl-Harry Stålhane vas
Carl-Harry Stålhane vas
Carl-Harry Stålhane vas

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

CARL HARRY STÅLHANE (1920-1990), vas, Rörstrand, unik, stengods, svart glasyr, modellnr 498, signerad, daterad -61, diameter 9,5 höjd 22 cm

Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas

883356

2021-03-13