Stig Lindberg Snurran Gustavsberg
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982), skål och fat, målad fajans, Gustavsberg, 1950-tal, signerad Gustavsbergs studion SWEDEN, y 62 171 samt målarsignatur Franca Pugno, skålen höjd 16, fatet längd 25 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas
Fatet med nagg på fotring
883376
2021-03-13