Stig Lindberg skål

Stig Lindberg skål
Stig Lindberg skål
Stig Lindberg skål
Stig Lindberg skål
Stig Lindberg skål
Stig Lindberg skål
Stig Lindberg skål
Stig Lindberg skål
Stig Lindberg skål
Stig Lindberg skål
Stig Lindberg skål
Stig Lindberg skål
Stig Lindberg skål
Stig Lindberg skål

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STIG LINDBERG (1916-1982), skål, målad fajans, Gustavsberg, 1950-tal, signerad Gustavsbergs studio SWEDEN, q 46 170 samt målarsignatur Eduard Berchtold höjd 11, längd 27 cm

Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas

883381

2021-03-13