Stig Lindberg vas och ljusstake

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STIG LINDBERG (1916-1982), vas och ljusstake, målad fajans, Gustavsberg, 1950-tal, signerad Gustavsbergs studion HANDDREJAD respektive SWEDEN 25 samt målarsignaturer, höjd 21 respektive 13 cm

Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas

Mindre nagg på vas och ljusstake

883390

2021-03-13