Stig Lindberg bordslampfot
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982), bordslampfot, målad fajans, Gustavsberg, 1950-tal, signerad Gustavsbergs studion SWEDEN, y 641 120 samt målarsignatur Franca Pugno, höjd 16, längd 20 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas
883399
2021-03-13