Ljusstakar i silver

Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver

Klubbat för:

8 800 SEK

5 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, kontrollstämplade Fredrik Fabritius (aktiv 1787-1823), Köpenhamn 1787, höjd ca 17,5 cm, vikt ca 481 g

Senare platta med gåvogravur i botten, Den ena något lutande, bruks och åldersrelaterat slitage

883456

2021-03-04