Sabel m/1889
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SABEL, svensk, m/1889 för artilleriofficer, med portepé m/1797 samt bärrem m/1937, svart stålbalja, läderfodral
Proveniens: Sabeln har tillhört Olof Enström, officer vid kustartilleriet under 1940-talet
Ingår i specialauktion Vapen
883554
2021-05-30