Silverbägare

Silverbägare
Silverbägare
Silverbägare
Silverbägare
Silverbägare
Silverbägare

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BÄGARE, silver, invändigt förgylld, Anders Wilhelm Andersson Helsingborg 1888, prisbägare med relief Kronprinsens Husarregemente, inskription "3:e pris vid Officerarnas Täflingsritt 1888" höjd ca 10,5 cm, ca 81 g

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

Bruksslitage, fotring med tryck

883602

2021-03-02