Samling silver

Samling silver
Samling silver
Samling silver
Samling silver
Samling silver
Samling silver

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SILVER, 5 dlr, bestående av: fat, diameter 18 cm, otydliga stämplar, daterad 1928, mugg, importstämpel, invändigt förgylld, Gustaf Fredrik Hallengren, Malmö 1919, bägare, 3 st., 2 st CGHallberg 1946 resp 1947 samt 1 Karl Andersson 1947, totalvikt ca 456 g

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

Bruksslitage, fat med datering undertill, prisbägare med inskruptioner

883606

2021-03-02