Silverskålar
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅLAR, 5 st., silver, 1900-talets början, samtliga delar med inskriptioner, totalvikt ca 439 gram ex glasinsats och ex låga skålen med fylld svart fot, senare vikt 141 g, höjd 2,5-8 cm
Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth
Smärre tryckmärken, bruksslitage
883648
2021-03-02