Silverskålar

Silverskålar
Silverskålar
Silverskålar
Silverskålar
Silverskålar
Silverskålar
Silverskålar
Silverskålar

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKÅLAR, 5 st., silver, 1900-talets början, samtliga delar med inskriptioner, totalvikt ca 439 gram ex glasinsats och ex låga skålen med fylld svart fot, senare vikt 141 g, höjd 2,5-8 cm

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

Smärre tryckmärken, bruksslitage

883648

2021-03-02