Stig Lindberg vas med hänklar

Stig Lindberg vas med hänklar
Stig Lindberg vas med hänklar
Stig Lindberg vas med hänklar
Stig Lindberg vas med hänklar
Stig Lindberg vas med hänklar
Stig Lindberg vas med hänklar
Stig Lindberg vas med hänklar
Stig Lindberg vas med hänklar
Stig Lindberg vas med hänklar
Stig Lindberg vas med hänklar
Stig Lindberg vas med hänklar
Stig Lindberg vas med hänklar
Stig Lindberg vas med hänklar
Stig Lindberg vas med hänklar
Stig Lindberg vas med hänklar
Stig Lindberg vas med hänklar
Stig Lindberg vas med hänklar
Stig Lindberg vas med hänklar

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STIG LINDBERG (1916-1982), vas med hänklar, målad fajans, Gustavsberg, 1960-tal, signerad Gustavsbergs studio SWEDEN, samt målarsignatur samt inpressat HANDDREJAD, höjd 20 CM

Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas

883782

2021-03-13