Skålfat cloisonne 1800/1900-tal

Klubbat för:

1 700 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

SKÅLFAT, cloisonne, Kina, 1800/1900-tal, polykrom dekor av drakar, diameter 25 cm.

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage.

883796

2021-03-06