Bordspendyl Restauration

Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BORDSPENDYL, parisarbete, Restauration, urtavlan märkt Picnot Père à Paris, matterad och polerad brännförgylld samt mörkpatinerad brons, rektangulär bas med dekor av kymation, urhus i form av klippformation, urtavla med romerskia siffror, krönt av tre män i rådslag, hel- och halvslag, nyckel och pendel medföljer, höjd 52 cm

PROVENIENS: Stopalo

883806

2021-03-02