Gösta Adrian-Nilsson, GAN, Vinterportal

Klubbat för:

52 000 SEK

35 000 SEK

GÖSTA ADRIAN-NILSSON (1884-1965), "Vinterportal",
signerad GAN -42 samt a tergo med dedikation "Till Erik från farbor Gösta", akvarell och gouache, bildmått ca 58x47,5 cm

UTSTÄLLD,
Lunds Konsthall, "Gan och Wiwen Nilsson", 1977

Ej examinerad ur ram

883965

2021-03-05