Anders Grönstrand herrfickur 1700-tal
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANDERS GRÖNSTRAND, fickur, silver, Stockholm 1775, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, spindelgång, boetten stämplad PS (boettmakare Petter Strömqvist), diameter 61,5 mm
Går ej, SAV garanterar ej funktionen, slitage, saknar glas
883987
2021-03-02