Luktdosa silver Danmark
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HOVEDVANDSÆG / LUKTDOSA, silver, 1800-talets första del, Danmark, Henrik Hornemann, Holsterbro (1773-1815) rokokoform, krönt med krona, invändigt förgylld, stämplad, graverad dekor, höjd ca 8, vikt ca 27 g
884061
2021-03-08