Luktdosa silver Andreas Rönnow
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HOVEDVANDSÆG / LUKTDOSA, silver, 1700-talets sista del, Andreas Rönnow, Helsingborg (mästare 1777-1802), rokokoform, krönt med krona, invändigt förgylld, stämplad, höjd ca 6, vikt ca 18 gram
Bucklor och märken
884085
2021-03-08