Glasservis Rydbergsglas

Glasservis Rydbergsglas
Glasservis Rydbergsglas
Glasservis Rydbergsglas
Glasservis Rydbergsglas
Glasservis Rydbergsglas
Glasservis Rydbergsglas

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GLASSERVIS, 1900-talets början, ca 17 delar, bestående av, skål på fot, 10 vinglas (14 cm) samt 6 selterglas (9), etsad dekor, skål med genomblåst ben (22,5)

Ett selterglas med nagg, 3 vinglas med nagg

884094

2021-03-02