Luktdosor

Luktdosor
Luktdosor
Luktdosor
Luktdosor
Luktdosor
Luktdosor
Luktdosor
Luktdosor
Luktdosor
Luktdosor

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HOVEDVANDSÆG / LUKTDOSOR, 2 st, silver, 17/1900-tal, oidentifierad mästarstämpel, rokokoform, krönt med krona, invändigt förgylld, stämplad, höjd ca 6, vikt ca 22 g resp. Fritz Sophus Albertus, Köpenhamn (1877-1955), pseudostämpel ´F.dA´ samt ´S´, rokokostil, krönt med krona, lock i botten, höjd ca 7 cm, vikt ca 31 g

Sliten förgyllning

884136

2021-03-08