Royal Dux figuringrupp

Royal Dux figuringrupp
Royal Dux figuringrupp
Royal Dux figuringrupp
Royal Dux figuringrupp
Royal Dux figuringrupp
Royal Dux figuringrupp
Royal Dux figuringrupp
Royal Dux figuringrupp

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ROYAL DUX, figuringrupp, 1900-talets första hälft, rokokoklädd kvinna i bärstol flankerad av två kavaljerer, stämplad undertill Royal Dux Czechoslovakia, längd ca 36, höjd ca 40 cm.

Smärre slitage.

884149

2021-03-13