Luktdosa Danmark silver
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HOVEDVANDSÆG / LUKTDOSA, silver, rokoko 1700-talets mitt, Johan Jagenreuter, Köpenhamn, Danmark, (Burskap 1733-1784) stämplad IIR 1774, lock med förgylld blomma, lock i botten, invändigt förgylld, höjd ca 7,5 cm, vikt ca 44 g
Liten spricka / hål på kropp under fals, gångjärn defekt bottenlocket
884151
2021-03-08