Luktdosa Danmark silver

Luktdosa Danmark silver
Luktdosa Danmark silver
Luktdosa Danmark silver
Luktdosa Danmark silver
Luktdosa Danmark silver
Luktdosa Danmark silver
Luktdosa Danmark silver
Luktdosa Danmark silver
Luktdosa Danmark silver
Luktdosa Danmark silver
Luktdosa Danmark silver
Luktdosa Danmark silver

Klubbat för:

4 400 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

HOVEDVANDSÆG / LUKTDOSA, silver, rokoko 1700-talets mitt, Johan Jagenreuter, Köpenhamn, Danmark, (Burskap 1733-1784) stämplad IIR 1774, lock med förgylld blomma, lock i botten, invändigt förgylld, höjd ca 7,5 cm, vikt ca 44 g

Zustandsbeschreibung

Liten spricka / hål på kropp under fals, gångjärn defekt bottenlocket

884151

2021-03-08