Luktdosa silver Danmark

Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HOVEDVANDSÆG / LUKTDOSA, silver, 1800-talets första hälft, hjärtformad, stående lejon, flammande hjärta mellan duvor, krönt med krona, invändigt förgylld, lock i botten, graverad dekor samt årtal 1815 och 1836, höjd ca 8 cm, vikt ca 36 g

884231

2021-03-08