Luktdosa silver Danmark
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HOVEDVANDSÆG / LUKTDOSA, silver, 1800-talets första hälft, hjärtformad, stående lejon, flammande hjärta mellan duvor, krönt med krona, invändigt förgylld, lock i botten, graverad dekor samt årtal 1815 och 1836, höjd ca 8 cm, vikt ca 36 g
884231
2021-03-08