Luktdosa silver Danmark
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 400 SEK
HOVEDVANDSÆG / LUKTDOSA, silver, 1800-talets första hälft, Martin Weller Helsingör, Danmark (burskap 1820-1856), urnformad, lock i bottnen, invändigt förgylld stämplad, graverad dekor, höjd ca 9 cm, vikt ca 35 gram
884241
2021-03-08