Luktdosa silver Danmark

Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark

Klubbat för:

3 400 SEK

2 400 SEK

HOVEDVANDSÆG / LUKTDOSA, silver, 1800-talets första hälft, Martin Weller Helsingör, Danmark (burskap 1820-1856), urnformad, lock i bottnen, invändigt förgylld stämplad, graverad dekor, höjd ca 9 cm, vikt ca 35 gram

884241

2021-03-08