Agnes Cleve oljemålning

Agnes Cleve oljemålning
Agnes Cleve oljemålning
Agnes Cleve oljemålning
Agnes Cleve oljemålning

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

25 000 SEK

AGNES CLEVE (Sverige, 1876-1951): Flicka sittandes i fåtölj, olja på duk, signerad och daterad -42, 70 x 57 cm.

Uppfodrad på pannå, krackelyr, färgbortfall, retuscher.

884243

2021-03-07