Arabia servis Pirtti

Arabia servis Pirtti
Arabia servis Pirtti
Arabia servis Pirtti
Arabia servis Pirtti

Klubbat för:

320 EUR

Schätzwert

200 EUR

Beschreibung

SERVIS, porslin, Pirtti, 10 st tallrikar diameter 26 cm, 2 st assietter diameter 22 cm, assiett 16 cm, 3 st skålar diameter 18,5 cm, 2 st skålöar diameter 16,5 cm, fat 33 x 24 cm, Arabia, 1950-tal

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage.

884289

2021-03-09