Gustaviansk byrå

Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BYRÅ, 1700-talets senare del, sengustaviansk, 3 lådor, översta lådan med fackinredning, fanerad i mahogny, draghandtag i mässing, nyckelskyltar i ben, höjd ca 81, 106x53 cm

Ett bakben skadat och ostadigt, äldre fanerbortfall, torrsprickor, delvis senare nyckelskyltar, saknar nyckel

884328

2021-03-02