Stolar rokoko
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 1 par, rokoko, signerade "?GK", 1700-talets första hälft, ek med skuren och svarvad dekor, balusterbricka i rygg, fast stoppad sits, svängda kopplade ben.
Renoverade och kompletterade, förstärkningar, senare sits och klädsel, klädsel med fläckar.
884372
2021-03-13