Stolar rokoko

Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko

Klubbat för:

2 000 SEK

3 000 SEK

STOLAR, 1 par, rokoko, signerade "?GK", 1700-talets första hälft, ek med skuren och svarvad dekor, balusterbricka i rygg, fast stoppad sits, svängda kopplade ben.

Renoverade och kompletterade, förstärkningar, senare sits och klädsel, klädsel med fläckar.

884372

2021-03-13