Karaff och vas, 1900-talets början
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARAFF & VAS, 1900-talets början, vasen från Kosta glasbruk med rikligt blomslipad dekor modell Fyrväpplingen, karaffen med graverad dekor av stjärnor och festonger, höjd 15-36 cm
Vasen med repor under foten
884387
2021-04-18