Karaff och vas, 1900-talets början

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KARAFF & VAS, 1900-talets början, vasen från Kosta glasbruk med rikligt blomslipad dekor modell Fyrväpplingen, karaffen med graverad dekor av stjärnor och festonger, höjd 15-36 cm

Vasen med repor under foten

884387

2021-04-18