Michael Ducaroy 3 dlr Togo Ligne Roset
Klubbat för:
23 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
MICHEL DUCAROY, "Togo", 3 dlr, Ligne Roset, Frankrike, modellen ursprungligen formgiven 1973, bestående av 1 hörndel samt 2 fåtöljer, stomme av polyeterskum, avtagbar och tvättbar klädsel i randig plysch, etikettmärkta, höjd ca 70, hörndel ca 90x90, fåtöljernas bredd ca 80 cm
Åldersrelaterat slitage med märken, slitning vid ena ensittsdelen samt med lagning, skummet har släppt i fogarna pga ålder
884388
2021-03-08