Barskåp Eugen Höglund

Barskåp Eugen Höglund
Barskåp Eugen Höglund
Barskåp Eugen Höglund
Barskåp Eugen Höglund
Barskåp Eugen Höglund
Barskåp Eugen Höglund
Barskåp Eugen Höglund
Barskåp Eugen Höglund
Barskåp Eugen Höglund
Barskåp Eugen Höglund
Barskåp Eugen Höglund
Barskåp Eugen Höglund
Barskåp Eugen Höglund
Barskåp Eugen Höglund

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BARSKÅP, Eugen Höglund, omkring 1900-talets mitt, beskuren figural dekor, svarvade ben, insidan med glas på baksidan samt ena sidan, 3 hyllplan i glas, med belysning, mässingsbeslag, märkt Eugen Höglund Bildhuggeriverkstad Vetlanda, höjd ca 136, 89x42 cm

Smärre slitage, ej funktionstestad

884393

2021-03-03