Väggbonad Stig Lindberg Nordiska Kompaniet
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STIG LINDBERG," Livets träd", väggtextil, NK:s TEXTILKAMMARE, formgiven 1954, grått tryck på sammet, ca 220x130 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage, nötning och skador på ovankant, två stänger för hängning medföljer
884493
2021-03-08