Väggbonad Stig Lindberg Nordiska Kompaniet

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

STIG LINDBERG," Livets träd", väggtextil, NK:s TEXTILKAMMARE, formgiven 1954, grått tryck på sammet, ca 220x130 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, nötning och skador på ovankant, två stänger för hängning medföljer

884493

2021-03-08