Mjölby intarsia bricka

Mjölby intarsia bricka
Mjölby intarsia bricka
Mjölby intarsia bricka
Mjölby intarsia bricka
Mjölby intarsia bricka
Mjölby intarsia bricka
Mjölby intarsia bricka
Mjölby intarsia bricka

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SERVERINGSBRICKA, "Egyptiska kvinnor", A Magnusson, Mjölby Intarsia, 1930-tal, intarsiadekor i olika träslag, handtag i vitmetall, brickmärkt Mjölby Intarsia, mått ca 60,5x33,5 cm

Ytskador, saknar glasskiva

884706

2021-03-05