Klubbat för:
2 400 SEK
1 500 SEK
BÄGARE, silver, Johan Bergman (verksam 1788-1808), Luleå 1792, svissilerad blom och bladdekor, godronerad fotring, höjd ca 73 mm, vikt ca 43 g
Spår av invändig förgyllning, bucklor
884736
2021-03-08