Bägare barock silver
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BÄGARE, silver, 16/1700-tal, kulfötter, svisselerad dekor, höjd ca 8,5 cm, otydlig stämpel, monogram på livet BHD, vikt 113 g
Ingår i temaauktionen Selected Silver
Smärre slitage, bucklor, mindre lagning i botten
884829
2021-03-12