Bägare barock silver

Bägare barock silver
Bägare barock silver
Bägare barock silver
Bägare barock silver
Bägare barock silver
Bägare barock silver
Bägare barock silver
Bägare barock silver

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BÄGARE, silver, 16/1700-tal, kulfötter, svisselerad dekor, höjd ca 8,5 cm, otydlig stämpel, monogram på livet BHD, vikt 113 g

Ingår i temaauktionen Selected Silver

Smärre slitage, bucklor, mindre lagning i botten

884829

2021-03-12