Bruno Liljefors oljemålning
Klubbat för:
140 000 SEK
Utropspris
65 000 SEK
BRUNO LILJEFORS (1860-1939) Jagande rovfågel, signerad samt daterad 1924, olja på duk, ca 55x61 cm
Proveniens: Köpman Manne Levinovitz (1891-1975) samling, Filipstad.Jack Levinovitz samling (1928-2018), Stockholm.
884835
2021-03-09